Budowa na szybko

dom

Wśród najważniejszych słabostek budowy domów, jak również odmiennych obiektów w technologii typowej, kwalifikuje się kilkuletni okres stawiania takiego rodzaju obiektu. Toku niniejszego nie da się w jakiejkolwiek metodzie nadgonić co zachodzi z charakterystyki procesu budowy. Czy mimo wszystko za każdym razem wznosząc dom jesteśmy zdani na tak długotrwały czas wyczekiwania? Otóż niekoniecznie tak musi być. Konkretnym inwestorom budowlanym spieszy się daleko bardziej. Na przykład, ktoś zbył akurat lokal mieszkalny aby zdobyć kapitał na inwestycję i potrzebuje pospiesznie wprowadzić się do kolejnego obiektu. Człowiek taki ma dzisiaj daleko szerszy repertuar predyspozycji niż dajmy na to parę dziesięcioleci wstecz.

Na rynku deweloperskim działa w bieżących czasach wiele firm budowlanych, które proponują gotowe rozwikłania względem budowania domów pokrywające od razu projekt razem z postawieniem domu i to w okresie czasu niespełna paru miesięcy dlatego realistyczne jest wprowadzenie się do skończonego domu w tym samym roku, w którym został on wzniesiony. Funkcjonuje kilka różniących się od siebie rodzajów takich metodyk, zbliża je z normy fakt, że obiekty budowane są z gotowych modułów na zrobionej najsampierw wylewce betonowej (i naprawdę to najdłużej podczas kompletnego mechanizmu wyczekujemy na utwardzenie się fundamentu). Technologie te zużywają różnorakie surowce jako półfabrykat do budowy domu, od drzewa po keramzyt oraz podobne rozwiązania. W niektórych z takich technik budowy budynków na teren robót budowlanych zjeżdżają już elementy z gotowymi instalacjami. Jedyne co pozostaje inwestorowi po postawieniu podobnego budynku to tradycyjne roboty wykończeniowe.

Takie rozwiązanie na budowę jest wskazywany mniej cierpliwym inwestorom budowlanym, którzy niemniej zwykle mają już odłożone kapitały na budowę (a koszt wzniesienia takiego rodzaju budynku jest najczęściej sporo tańszy niż w technologii typowej ponieważ niewspółmiernie mniejsze są koszty robocizny).


Author: Walerian

Walerian Czarnecki. Specjalista od budownictwa i remontów z Koźmina Wielkopolskiego.